Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do szkoły tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. 

Podczas lekcji, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedurę zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie.  Wiele emocji wzbudziły czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

 

zdjęcie8qq zdjęcie1qq zdjęcie2qq zdjęcie3qq zdjęcie4qq zdjęcie5qq zdjęcie6qq zdjęcie7qq