Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

4 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika – znanego nam
z odbywanych co roku spotkań – grupy „Trzask” – Grzegorza Chachurę, który tym razem zabrał uczniów w podróż do Kambodży.

Uczniowie dowiedzieli się, że w Kambodży dominuje buddyzm oraz dlaczego mnisi golą sobie głowy i noszą pomarańczowe szaty.

Dzięki prezentacji multimedialnej, którą przygotował mówiący, uczniowie mogli zobaczyć Pływającą Wioskę, w której ludzie dosłownie żyją na wodzie.

Rozbawienie wśród dzieci wywołał fakt, że dla tamtejszego społeczeństwa podstawowym środkiem transportu jest miska, która – można powiedzieć – pełni funkcję łódki. Podróżnik opowiadał również o największym na ziemi kompleksie świątyń Angkoru. Podróżnicy mieli również okazję spróbować rybnego oczyszczania stóp i zobaczyć olśniewające efekty tego zabiegu.

Pan Grzegorz ciągle zaskakiwał swoimi opowieściami. Zwłaszcza gdy dowiedzieliśmy się o dość odważnym czynie uczestników wyprawy, który polegał na zjedzeniu pająka wielkości dłoni.

Dzięki temu spotkaniu i przede wszystkim grupie „Trzask” uczniowie nawet nie ruszając się ze szkoły przebyli podróż do Azji i przymierzyli stroje jakie noszą tamtejsi mieszkańcy.

Dzięki takim grupom jak „Trzask” uczniowie mają szanse dowiedzieć się czegoś o poszczególnych krajach, których być może nigdy nie będą mieli okazji odwiedzić.

zdj1 zd2 zdj5 zd6 zd7 zdj8 zd3 zd4