Legenda o choince

Klasy I – III

Tradycją naszej szkoły jest prezentowanie społeczności lokalnej różnego rodzaju przedstawień i inscenizacji teatralnych. Przygotowaniem takich przedstawień zajmują się wychowawczynie i najmłodsi uczniowie klas I – III Zespołu Szkół w Nowosielcach.

27 stycznia 2016 r. dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych dzieci Niepublicznego Przedszkola pn. „Ochronka Św. Józefa” w Nowosielcach wraz z siostrą dyrektor Moniką Ożóg i wychowawczyniami oraz 28.01.2016 r. podczas spotkania z rodzicami na podsumowanie pierwszego semestru nauki uczniowie klasy II b i klasy III przedstawili rodzicom  inscenizację utworu ,,Legenda o choince'' J. Dymkowskiej. Wcieliły się w postać narratorów, Maryi, Józefa, palmy, drzewa oliwnego, choinki, pastuszków, zwierzątek, aniołków oraz chóru. Treść utworu nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia oraz powstania tradycji ubierania choinki.

Mądra i pouczająca treść utworu niesie ze sobą przesłanie: skromność i dobroć pokona pychę i zawiść.

Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W kwietniu uczniowie Zespołu Szkół w Nowosielcach uczestniczyli
w niezwykłej lekcji historii. Dzięki pokazowi „Rzymskie imperium i tradycje antyku” zaprezentowaną przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto oczami wyobraźni przenieśli się do starożytnego Rzymu. Ujrzeli antycznych legionistów, poznali taktykę ich walki oraz elementy uzbrojenia. Mogli przymierzyć rzymską zbroję, stanąć w szyki bitewne i poczuć się jak rzymscy rycerze. Uczniowie poznali pradawne prawo – narzędzia tortur, które mogli poczuć na własnej skórze. Pokaz bardzo podobał się uczniom. Lekcje takie stanowią dowód, że historia może być ciekawa i pasjonująca.

Ta lekcja historii napewno zostanie wszystkim długo w pamięci.

zj4 zj1 zj2 zj3