Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

 

W dniu 07.12.2015 r. uczniowie klas I – III spotkali się z podróżnikiem p. Grzegorzem Chachurą członkiem grupy Trzask. Uczniowie udali się do Afryki gdzie zwiedzili Tanzanię.

Na spotkaniu prezentował materiał fotograficzny z odbytej podróży. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bardzo ciekawy komentarz, który zawierał wiele istotnych dla tego regionu świata informacji, ciekawostek i przygód, które miały miejsce w czasie trwania podróży.

Prezentacja ukazywała zamieszkujących ten kraj Masajów, faunę i florę oraz rajskie plaże na Oceanie Indyjskim. Pokaz został urozmaicony różnorodnymi rekwizytami, które podróżnik przywiózł z wyprawy.

Podróżnik przedstawił m.in. safari na bezkresnych równinach Serengeti, które jest królestwem zwierząt – „Gdzie nie postawi się nogi, tam spotka się jakąś mysz albo jaszczurkę”. Pokazał wioskę Masajów, ich codzienne życie oraz „ekologiczne masajskie chaty”, których głównym budulcem są krowie odchody.

Podróżnik opowiedział także o Dachu Afryki – Kilimandżaro, na zboczach którego rosną bananowce, a na szczycie przez cały rok leży śnieg.

Pan Chachura wybierając Kubę – pokazał w jaki sposób ubierają się Masajowie i jaką noszą broń. Na koniec dzieci miały okazję dotknąć wszystkie eksponaty przywiezione przez podróżnika – m.in. buty z opon czy laski wanilii.

Panu Grzegorzowi bardzo dziękujemy.

 

z6a z1a z2a z3a z4a z5a