Wycieczka do Przeworska

Wycieczka do Przeworska

Dnia 29.01. 2016 r. dzieci z klas I – III udały się do Miejskiego Domu Kultury
w Przeworsku, gdzie wzięły udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. „Wesołe dźwięki filmowej piosenki” w wykonaniu Teatru Show.

Celem warsztatów było przeniesienie uczestników do świata dźwięków
i pokazanie, w jaki sposób podkłada się je do filmów rysunkowych. Pies Raffik, który oprowadzał dzieci po
 świecie dźwięków, zaprosił je do studia nagraniowego, gdzie oprócz słuchania muzyki, dzieci mogły muzykę zobaczyć.
Głównymi bohaterami warsztatów byli członkowie zespołu Lala Mire tj. Małpa Miki Bum Bum, która uwielbiała grać na perkusji, Tygrys Stasiek
 grał na gitarze; Żaba Frodi – uwielbiała śpiewać, bliźniaczki Świnki – Ika i Mika – również uwielbiały śpiewać. Zwierzęta zapragnęły stworzyć własny film
z wesołą piosenką, jednak zabrakło im pomysłów na odpowiednie dźwięki.
Z pomocą pospieszyły im dzieciaki uczestniczące w warsztatach, które podkładały dźwięki pod określone sceny oraz ujęcia z filmu rysunkowego.
 
Warsztaty były świetną zabawą dla wszystkich uczestników, nie tylko dla dzieci, które otrzymały specjalny bilet wstępu na scenę, ale również dla widowni. Prowadzący miał ciągły kontakt z publicznością, która również odegrała „swoje 5 minut” w filmie rysunkowym.

Przebieg zajęć był realizowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Pod koniec zajęć wszyscy  mogli zobaczyć część zrealizowanego filmu z udziałem naszych dzielnych przyjaciół i ich nowych kolegów.

Z całości warsztatów ma powstać reportaż o charakterze „wideo lekcji” na temat pracy nad kreowaniem dźwięków. Materiał ten zostanie przesłany do nauczyciela za około 4 tygodnie. Uczniowie z niecierpliwością czekają na bajkę ze swoim udziałem!