Piknik naukowy

Nasi uczniowie w Pikniku Naukowym Młody Nobel II

Uczniowie klasy I gimnazjum Zespołu Szkół w Nowosielcach Aleksandra Superson, Natalia Curzytek i Tomasz Becla uczestniczyli w II edycji pikniku naukowego „Młody Nobel II”, który odbył się 6 listopada 2011r. w Zespole Szkół w Studzianie.

Pikniki naukowe to część drugiej edycji akcji „Młody Nobel” – kampanii edukacyjnej, która pokazuje dzieciom i młodzieży, że nauka, a w szczególności nauki ścisłe mogą być pasjonujące. Kampania realizowana jest przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat nad nią objęła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

W tej akcji wolontariusze – studenci z Programu „Projektor” przekazali młodszym kolegom wiedzę z różnych dyscyplin naukowych m.in. doświadczenia z chemii, fizyki, robotyki, genetyki oraz zaprezentowali pokazy z pomocy przedmedycznej.

Wszystkie zajęcia były pasjonujące, gdyż dzieci miały możliwość czynnego udziału w różnych eksperymentach naukowych. Wolontariusze zaprezentowali roboty, z którymi dzieci wykonywały różnorodne zadania świetnie się przy tym bawiąc. Pokazali również, że robot może „żyć własnym życiem”. Dzieci dowiedziały się również ciekawych rzeczy o własnym kodzie genetycznym i z czego składa się szkielet człowieka. Mogły uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z fizyki.

Piknik przyczynił się do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi wśród jego uczestników.

 

dscf0598p2

 

dscf0601p

 

dscf0609p2