1 Września

NOTATKA: 1 WRZEŚNIA

 

„Zobacz, ile jesieni!

Pełno jak w cebrze wina,

A to dopiero początek,

Dopiero się zaczyna.”
 

STROFY O PÓŹNYM LECIE

JULIAN TUWIM

 

    Z uśmiechem na ustach i bagażem wakacyjnych wspomnień spotkaliśmy się w czwartek 1 września, by rozpocząć nowy rok szkolny. Jak nakazuje tradycja wszyscy, pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy obsługi, w zwartym pochodzie podążyliśmy za pocztami sztandarowymi w kierunku świątyni. Ksiądz proboszcz w niezwykle obrazowy sposób przekazał słuchaczom wskazówki dotyczące tego, co jest tak naprawdę w życiu ważne, jaką hierarchią wartości powinniśmy się kierować, by nasze życie było pełne. Każdy z nas zapamięta przykład słoika zapełniającego się kamieniami, żwirem, piaskiem i wodą.

     Po uroczystej mszy świętej powróciliśmy do szkoły. Odśpiewanie hymnu w obecności pocztów sztandarowych rozpoczęło dalszą część uroczystości. Uczniowie pod okiem pani Jadwigi Wilk w zabawnych scenkach przedstawili uczniowski sposób przygotowania się do roku szkolnego. Mikołaj Curzytek łowił dobre oceny na wędkę, zaś Sabinka Wojciechowska unikała gradu jedynek chroniąc się pod parasolem. Wszystkim podobał się również występ naszych roztańczonych dziewcząt, które już niejednokrotnie swym występem uatrakcyjniły rozgrywki sportowe.

    Oczywiście 1. września nie wolno nam zapomnieć o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Narratorzy (Oliwia Wojciechowska i Kacper Wołowiec) przypomnieli najistotniejsze informacje dotyczące kampanii wrześniowej, zaś nasza krasomówczyni Natalia Kunach przepięknie zarecytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”.

    Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która słowami „rok szkolny 2016/2017 uważam za rozpoczęty” zakończyła oficjalną część naszej uroczystości.