CHÓR  „VERITAS”  W RADYMNIE

 

CHÓR  „VERITAS”  W RADYMNIE

Chór Veritas działający przy Zespole Szkół w Nowosielcach miał zaszczyt kolejny raz  reprezentować naszą gminę podczas Podkarpackiego Przeglądu Chórów Pieśni Pasyjnych, który odbył się 1 kwietnia 2017r. w Radymnie. Przegląd ma na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskiej i obcej pieśni religijnej oraz prezentację osiągnięć, wymianę doświadczeń między zespołami, doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie województwa podkarpackiego. Jest to impreza ciesząca się znacznym prestiżem. Od jedenastu lat organizatorami przeglądu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Parafia pw. św. Wawrzyńca w Radymnie, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie.  Patronat honorowy sprawował Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz JE KS. ARCYBISKUP Adam Szal.

Tym razem nasz chór wykonał pieśni „Zawitaj, Ukrzyżowany”,  „Jaśnieje Krzyż chwalebny”, „Krzyżu święty nade wszystko” oraz „Witaj Głowo”.Było dla nas niemałym zaszczytem występować  w towarzystwie dziesięciu najlepszych chórów z Przemyśla, Mielca, Strzyżowa, Baranowa Sandomierskiego, Rymanowa czy Radymna. Każdy taki wyjazd przyczynia się do wzbogacenia naszych umiejętności, tym bardziej,że po swoim występie wzięliśmy udział w warsztatach dotyczących emisji głosu i interpretacji utworu prowadzonych przezabsolwentkęAkademii Muzycznej w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego panią Natalię Skipor. Przegląd zakończył się wspólnym wykonaniem przez wszystkie chóry pieśni " Wisi na krzyżu”. Całość przeglądu była transmitowana na żywo przez telewizję  „twoja tv”.

W tym miejscu podziękowania kierujemy do Wójta  Gminy Przeworsk Pana Daniela Krawca, który zapewnił nam przewóz autokarem. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowosieleckiej pokryło koszty akredytacji. Zdjęcia i nagrania wykonali Państwo Maciej i Marcelina Sowa. Zaś największe słowa uznania i podziękowania kierujemy na ręce naszego dyrygenta Tadeusza Kałamarza, który od lat bezinteresownie prowadzi nasz chór.

Sympatyków VERITASU zapraszamy na profil Zespołu Szkół w Nowosielcach na facebooku, gdzie już od 3. kwietnia można słuchać pieśni „Witaj, Głowo”.  Wkrótce szukajcie nas na youtube.com oraz  nieustannie na  chorveritas2002.wix.com/nowosielce. Zapraszamy również do nowosieleckiego kościoła w Wielki Piątek. Chór weźmie udział w Liturgii na cześć Męki Pańskiej

 

VERITAS ZDJq IMG_0754q IMG_0732q IMG_0731q dyplomq WP_20170402_23_39_31_Proq WP_20170402_23_36_49_Proq WP_20170402_23_36_13_ProqWP_20170402_23_35_38_Proq