Dzień chłopaka

DZIEŃ CHŁOPAKA ? CO O NIM WIEMY?

Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. International Men's Day był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach.

I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października,.

Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września , ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą Dzień Chłopaka, podczas gdy 10 marca z nazwą Dzień Mężczyzny.

 Prawdopodobnie już za kilka lat będziemy obchodzić to święto jednego dnia we wszystkich krajach. Póki co przyjmijmy, że obchodzone ono jest w Polsce w dniu 30 września. I w tym właśnie dniu życzmy wszystkim Panom wszystkiego najlepszego.

Dzień Chłopaka w naszej szkole był obchodzony przez wszystkich chłopców – od tych najmłodszych po „wyrośniętych” gimnazjalistów. Były skromne upominki od dziewczyn, zabawy oraz konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.

obraz-169a obraz-164a obraz-165a obraz-166a obraz-167a obraz-168a