Gminna uroczystość 98. rocznicy  odzyskania niepodległości

Gminna  uroczystość  98. rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczyste  Gminne obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się 11. listopada w Nowosielcach uroczystą mszą  św. odprawioną przez proboszcza parafii ks. Piotra Walasza jako dziękczynienie za wolność , ale również jako modlitwa o dalszą mądrość dla Polaków. Oprawa muzyczna chóru „Veritas” oraz wygłoszona homilia wprowadziły obecnych w podniosły nastrój i były preludium do I. Gminnego  Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Wystąpiły zespoły śpiewacze działające przy  KGW  Gminy Przeworsk:  Grzęszczanie, Studzianczanki, zespół  „Cantus”  z Gorliczyny, chór „Veritas”  z Nowosielec,  grupy wokalne, wokalno- instrumentalne oraz solistki ze szkół Gminy Przeworsk. Gościem specjalnym była grupa śpiewacza „Rogóżnianki” z gminy Łańcut. Łącznie w czasie koncertu wykonano 38 pieśni i piosenek patriotycznych, wśród których znalazły się te najstarsze . np. „Gaude Mater Polonia” , „Jedzie w las ułan” oraz pieśni międzywojenne, wojenne i  współczesne piosenki patriotyczne. Bardzo  wzruszającym akcentem było wspólne wykonanie przez wszystkich biorących udział w koncercie pieśni  „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie złożono  wiązanki kwiatów oraz znicze pod Dębem Pamięci majora  Karola Opitza, zasadzonym obok kościoła  przez uczniów szkoły w 2010r. W dalszej części odbyło się spotkanie integracyjne wykonawców,  gości i gospodarzy, podczas którego nastąpiła wymiana doświadczeń i dalsze wspólne patriotyczne  śpiewanie. Organizatorami  uroczystości była Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Nowosielcach , Wójt Gminy Przeworsk, Stowarzyszenie Przyjaciół  Ziemi Nowosieleckiej  oraz  Proboszcz Parafii.  Byliśmy zaszczyceni obecnością  Gości  z Gminy z panem Wójtem na czele,  dyrektorów szkół,  radnych. Przybyli również mieszkańcy gminy i Nowosielec, nowosieleccy rodacy  oraz sympatycy.

 Dziękujemy wszystkim za udział w tym niecodziennym wydarzeniu i zapraszamy za rok.

Zapraszamy na stronę chóru „ Veritas” : 

chorveritas2002.wix.com/nowosielce.

 

_mg_0576-58a _mg_0574-57a _mg_0569-56a _mg_0564-53a _mg_0561-51a _mg_0555-49a _mg_0548-46a _mg_0544-43a _mg_0543-42a _mg_0542-41a _mg_0532-39a _mg_0557-50a