Mistrz Tabliczki Mnożenia

Zespół Szkół w Nowosielcach

tabliczka1

W ramach przygotowań do I Szkolnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” uczniowie klas 4 – 6 przez cały tydzień  przygotowywali rymowanki i plakaty pozwalające zapamiętać trudne przykłady z tabliczki mnożenia.  W konkursie plastycznym napłynęło 28 prac. Wszystkie prace zdobią korytarz na parterze szkoły.

W dniu 6 października  odbył się pierwszy etap I Szkolnego Konkursu   „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6 , aby wyłonić najlepszych przygotowano drugi etap do którego zakwalifikowano po pięć osób z każdej klasy.

12 października 2016 r.  uczniowie klas 4 – 6 przystąpili do ostatniego etapu konkursu  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie różnorodnych zadań  a tym samym wykazanie się znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia.

Szkolni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia zostali nagrodzeni 13 października podczas uroczystego apelu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich do dalszej wytężonej pracy, bo przecież matematyka to królowa nauk …

 Podsumowaniem tygodnia zmagań był zakup przez Panią Dyrektor pomocy dydaktycznych w postaci gier utrwalających tabliczkę mnożenia, które chętnie wykorzystują uczniowie podczas przerw.

tabliczka2

Podczas trwania konkursu w szkole podstawowej nie zapomniano o gimnazjalistach. Uczniowie gimnazjum byli odpytywani tabliczki mnożenia przez młodszych kolegów pod hasłem „ Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia pamiętają”

Celem konkursu jest propagowanie zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie  i w każdej chwili , kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka matematyki.

 

Renata Palińska