Sukces krasomówczy Natalii

Sukces krasomówczy Natalii

 

26 października uczennica klasy II gimnazjum Natalia Kunach reprezentowała Zespół Szkół w Nowosielcach w XVII Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej, który odbył się w Przeworsku. Organizatorem rywalizacji było, jak co roku, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych pod kierunkiem dyrektora Terenowego Oddziału PTSM w Rzeszowie Mariana Dzimiry.  Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.

Celem Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego jest przede wszystkim zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

     W popisach krasomówczych każdy uczeń otrzymał do swojej dyspozycji 5 minut na zaprezentowanie uprzednio wybranego i zgłoszonego tematu. Uczestnik był zobowiązany do pełnego wykorzystania limitu czasu z tolerancją 30 sek. Suma punktów zdobytych

w przesłuchaniach zdecydowała o zajęciu miejsca w konkursie.

Uczniowie prezentowali walory własnego regionu, jego zabytki, historię oraz sylwetki ciekawych ludzi. Natalia Kunach zauroczyła nie tylko jury, uczestników, ale również ich opiekunów barwnym i ciekawym występem na temat przeworskiego bębniarza.

W tym roku rywalizowało 13-tu krasomówców – gimnazjalistów.

Do finału zakwalifikowano pięciu najlepszych. Wśród nich znalazła się nasza uczennica. Jednak nie był to koniec zmagań konkursowych.

W przesłuchaniach finałowych uczestnicy do swojej dyspozycji otrzymali

3 minuty na zaprezentowanie, bez wcześniejszego przygotowania wylosowanego tematu. „Turystyka i krajoznawstwo – szansą naszego regionu” – tak brzmiał temat konkursowej prezentacji naszej uczennicy. Natalia świetnie poradziła sobie z tym zadaniem, co uplasowało ją na trzecim miejscu. W związku z tym 24 listopada wraz ze swoim opiekunem Krystyną Wywrót wyjeżdża do Legnicy na ogólnopolskie zmagania krasomówców. Gratulujemy Natalii i życzymy sukcesu.

Krystyna Wywrót