XXV Olimpiada Promocji Zdrowia

XXV OLIMPIADA  PROMOCJI   ZDROWIA

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. Konkurs składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału.

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym zaszczytnym konkursie. Mając na uwadze, jak ważne jest dbanie o zdrowie i wiedza na ten temat, postanowiliśmy dołączyć do zespołu uczestników tejże olimpiady.

W dniu 8 grudnia  2016 roku odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 4 uczniów z klasy III gimnazjum. W wyniku eliminacji podczas testu wiedzy pierwsze miejsce zajęła Julita Motyka. Zgodnie z regulaminem, aby reprezentować naszą szkołę podczas etapu rejonowego, musiała przygotować autorskie przedsięwzięcie promujące wśród rówieśników aktywny sposób spędzania czasu wolnego oraz przystąpić do kolejnego testu wiedzy o zdrowym stylu życia.  I tak 16 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej  w  Przeworsku odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę reprezentowała oczywiście Julita i zdobyła wyróżnienie za najlepiej przygotowany projekt promujący zdrowy styl życia.

Gratulujemy Julicie  oraz życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .

 

pck2 pck3 pck4 pck5