Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

W piątek 19.05.2017 r. chór „Veritas„z Nowosielec wraz z zaproszonymi gośćmi  miał przyjemność uczestniczyć w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Podpromie w Rzeszowie. Gala odbyła się z okazji Dnia Samorządowca i zgromadziła grupy widzów niemal z całego Podkarpacia.

Wyjazd chóru na koncert doszedł do skutku dzięki uprzejmości Wójta Gminy Przeworsk Pana Daniela Krawca, który zasponsorował bilety wstępu oraz transport w obie strony. Ponad dwugodzinny występ dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Koncert „A to Polska właśnie” obfitujący w znane i lubiane pieśni z całej Polski oraz znakomitą choreografię polskich tańców ludowych przybliżył nam nieco zapomnianą w dzisiejszych czasach odsłonę polskiej tradycji i kultury ludowej. Zróżnicowana wiekowo publiczność, podziwiając piękne i barwne stroje występujących oraz słuchając ciekawych aranżacji orkiestry nagradzała gorącymi oklaskami kolejne prezentacje wokalno-taneczne domagając się bisów.

Wydarzenie to było doskonałą odskocznią od fundowanych nam przez media i współczesnych artystów eventów.  Oby więcej takich wyjazdów.

 

2820916062q z16200508IERq 040A8368q zespol-slask-534d02b3222f6q 040A8355q