Świetlica zaprasza

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA DZIECI NA ZAJĘCIA
 

rys

Rok szkolny 2015/2016

 

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed lekcjami lub po lekcjach w bezpiecznym, miłym otoczeniu oraz stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrobienia zadań domowych.

Proponujemy naszym wychowankom ciekawe zajęcia literackie, zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i zamiłowań, wykonywanie okolicznościowych prac różnymi technikami plastycznymi i dekoracji.

 

W świetlicy realizowane są następujące rodzaje zajęć :

  • plastyczne
  • czytelnicze z elementami dramy
  • umuzykalniające
  • multimedialne
  • gry i zabawy w sali oraz na świeżym powietrzu

 

Zajęcia prowadzone są według rocznego planu pracy realizowanego w formie tematów tygodniowych dotyczących życia szkoły, wydarzeń kulturalnych i historycznych, zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku, dni uroczystych i świątecznych. Oglądamy bajki i filmy z płyt CD, bawimy się w zabawy ruchowe, dydaktyczne i towarzyskie. Czytamy książki, słuchamy audiobooków i słuchowisk. Dzieci mogą również samodzielnie organizować sobie zabawy. Dziewczynki bardzo lubią bawić się w szkołę albo w dom, chłopcy uwielbiają budowle z klocków i zabawy samochodzikami. Uczniowie mają możliwość wyboru zajęć lub zabawy, w których chcą uczestniczyć. Staramy się, aby dzieci robiły to co lubią i co im sprawia przyjemność. W czasie zajęć zwracamy uwagę na kulturalne i koleżeńskie zachowanie się dzieci i oczywiście na ich bezpieczeństwo.

 

Tworzymy wirtualny album  fotograficzny pod nazwą " ŚWIETLIKI".

Opiekę nad wychowankami sprawuje wyspecjalizowana i wykształcona kadra wychowawców

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w postaci doposażenia świetlicy w klocki, zabawki, filmy, gry, płyty, książki, instrumenty, materiały papiernicze

 lub darowizny, którą można wpłacić na konto:

77 1240 2597 1111 0010 5503 7634

albo w sekretariacie szkoły.